35. PIELGRZYMKA PŁOCKA


pielgrzymka płocka, Tum, kolegiata

W poniedziałek, 8 sierpnia przez parafię tumską przechodziła Piesza Pielgrzymka z Płocka. To już 35. raz idą do Czarnej Madonny. Hasłem pielgrzymowania na Jasną Górę w tym roku jest: Miłosierni jak Ojciec. Hasło to nawiązuje do trwającego w Kościele Roku Miłosierdzia, ogłoszonego przez Papieża Franciszka. Było 10. grup. Łącznie do Tumu przybyło 1170 osób. Głównym przewodnikiem jest ks. Jacek Prusiński. Wejdą na Jasną Górę 14 sierpnia 2016 r. w godzinach porannych. Pielgrzymi zatrzymali się na krótki odpoczynek i posiłek. Ks. Piotr Nowak wchodzących do świątyni kropił wodą święconą. Wychodzą śpiewem dziękowali za życzliwość i za obiad. Zabrali parafialne intencje modlitewne.


powrót

Cytat z Biblii na dzisiaj

W każdym czasie znajdź czas na chwilę dla Siebie, chwile radości, pasji i miłości. Styczeń to miesiąc w którym warto zacząć od daru błogosławieństwa. Nie rób mnóstwa postanowień, aby pod koniec roku nie czuć się jak nieudacznik. Przyjmuj i ofiaruj błogosławieństwo jako dar, przychylność, dobrodziejstwo.  "Pan cię strzeże, Pan twoim cieniem przy twym boku prawym". Ps. 121.5

Dojazd do parafii

Zmotoryzowani dotrą do Tumu drogą krajową nr 1. W Łęczycy należy skręcić w drogę wojewódzką nr 703 (na Piątek- Łowicz), następnie w miejscowości Kwiatkówek - na południe. Tum jest dostępny również dla osób korzystających z komunikacji publicznej: należy dojechać pociągiem lub autobusem do Łęczycy, dalej można wybrać się na dwukilometrowy spacer bądź skorzystać z usług taksówkarzy.