CUDA ZE ZBOŻA- WIEŃCE DOŻYNKOWE


dozynki, wieniec dozynkowy, Tum

Hostia, kobieta z chlebem, a nie tylko wiązanki zbóż i kwiatów przygotowują na dożynkowe świętowania rolnicy w tumskiej parafii z sołectw: Witaszewice Dolne i Górne, Mętlew, Marynki, Tum i Kwiatkówek. Sołtysi zaangażowali się w przygotowanie tych wieńców. Misterne wykonanie, solidne podstawy, zróżnicowane ziarna i kłosy wykorzystane do przygotowania wieńców i oczywiście ogromna pomysłowość gospodyń, które stoją za wykonaniem tych cudów. Panowie oczywiście też pomagali. Poniżej wieńce przyniesione na dożynki parafialne w Tumie. Orkiestra dęta wykonała pieśń: "Plon niesiemy". Po zakończonej Mszy św. wychodzącym z kościoła dali koncert znanych utworów.


powrót

Cytat z Biblii na dzisiaj

W każdym czasie znajdź czas na chwilę dla Siebie, chwile radości, pasji i miłości. Styczeń to miesiąc w którym warto zacząć od daru błogosławieństwa. Nie rób mnóstwa postanowień, aby pod koniec roku nie czuć się jak nieudacznik. Przyjmuj i ofiaruj błogosławieństwo jako dar, przychylność, dobrodziejstwo.  "Pan cię strzeże, Pan twoim cieniem przy twym boku prawym". Ps. 121.5

Dojazd do parafii

Zmotoryzowani dotrą do Tumu drogą krajową nr 1. W Łęczycy należy skręcić w drogę wojewódzką nr 703 (na Piątek- Łowicz), następnie w miejscowości Kwiatkówek - na południe. Tum jest dostępny również dla osób korzystających z komunikacji publicznej: należy dojechać pociągiem lub autobusem do Łęczycy, dalej można wybrać się na dwukilometrowy spacer bądź skorzystać z usług taksówkarzy.