DIAMENTOWE GODY


gody, tum

W Sakramencie Małżeństwa Chrystus wyposażył małżonków w łaskę. Sakrament uświęca nie tylko sam akt zawarcia małżeństwa, ale i całą wspólnotę małżeńską. Rocznica ślubu przypomina nam tę fundamentalną prawdę. W dniu 26 lutego 2017 r., 60-lecie związku małżeńskiego — „Diamentowe Gody" — obchodzili państwo Helena i Stanisław Graczykowie z Tumu. O godz. 12.00 w kościele p.w. NMP Królowej i św. Aleksego, podczas Mszy Świętej sprawowanej przez proboszcza ks. Piotra Nowaka, Jubilaci — dziękowali Panu Bogu i Matce Najświętszej za wspólnie przeżyte 60 lat małżeństwa. Odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie. Wraz z Dostojnymi Jubilatami w uroczystości uczestniczył ks. Zdzisław Góra i ks. Przemysław Góra, a także najbliższa rodzina i parafianie. Należałoby wspomnieć, że pp. Helena i Stanisław to rodzina bardzo przywiązana do wspólnoty Kościoła. Gratulujemy tak pięknego Jubileuszu.
Zdj. M. Graczyk


powrót

Cytat z Biblii na dzisiaj

W każdym czasie znajdź czas na chwilę dla Siebie, chwile radości, pasji i miłości. Styczeń to miesiąc w którym warto zacząć od daru błogosławieństwa. Nie rób mnóstwa postanowień, aby pod koniec roku nie czuć się jak nieudacznik. Przyjmuj i ofiaruj błogosławieństwo jako dar, przychylność, dobrodziejstwo.  "Pan cię strzeże, Pan twoim cieniem przy twym boku prawym". Ps. 121.5

Dojazd do parafii

Zmotoryzowani dotrą do Tumu drogą krajową nr 1. W Łęczycy należy skręcić w drogę wojewódzką nr 703 (na Piątek- Łowicz), następnie w miejscowości Kwiatkówek - na południe. Tum jest dostępny również dla osób korzystających z komunikacji publicznej: należy dojechać pociągiem lub autobusem do Łęczycy, dalej można wybrać się na dwukilometrowy spacer bądź skorzystać z usług taksówkarzy.