GRANIE KOLĘDOWE


tum, kolędy

Przez cały okres Bożego Narodzenia, aż do Matki Bożej Gromnicznej w archikolegiacie tumskiej można było pośpiewać kolędy. Kolędy to pieśni sławiące narodzenie Chrystusa. koncerty odbywały się w ramach spotkań: II kolędowe Pójdźmy wszyscy do Tumu. Na Mszy o godz. 12.00 orkiestry, chóry, schole wykonywały polskie kolędy i pastorałki, a także utwory świąteczne. Od 26 grudnia do 5 lutego wystąpiły: Stowarzyszenie Orkiestra Dęta z Góry św. Małgorzaty; chór Małgorzaki z Góry św. Małgorzaty i zespół muzyczny - Witaszewiacy, schola Effata z Chwalborzyc, kapela góralska Jontki z Żywca, schola Tumskie Nutki z Tumu oraz Orkiestra dęta z Tumu. Śpiew kolęd to nasza piękna polska tradycja, wierni chętnie włączali się w śpiew by radować się z daru Bożego Narodzenia. 


powrót

Cytat z Biblii na dzisiaj

W każdym czasie znajdź czas na chwilę dla Siebie, chwile radości, pasji i miłości. Styczeń to miesiąc w którym warto zacząć od daru błogosławieństwa. Nie rób mnóstwa postanowień, aby pod koniec roku nie czuć się jak nieudacznik. Przyjmuj i ofiaruj błogosławieństwo jako dar, przychylność, dobrodziejstwo.  "Pan cię strzeże, Pan twoim cieniem przy twym boku prawym". Ps. 121.5

Dojazd do parafii

Zmotoryzowani dotrą do Tumu drogą krajową nr 1. W Łęczycy należy skręcić w drogę wojewódzką nr 703 (na Piątek- Łowicz), następnie w miejscowości Kwiatkówek - na południe. Tum jest dostępny również dla osób korzystających z komunikacji publicznej: należy dojechać pociągiem lub autobusem do Łęczycy, dalej można wybrać się na dwukilometrowy spacer bądź skorzystać z usług taksówkarzy.