Informacja Turystyczna


Zmotoryzowani dotrą do Tumu drogą krajową nr 1. W Łęczycy należy skręcić w drogę wojewódzką nr 703 (na Piątek- Łowicz), następnie w miejscowości Kwiatkówek - na południe.

Tum jest dostępny również dla osób korzystających z komunikacji publicznej: należy dojechać pociągiem lub autobusem do Łęczycy, dalej można wybrać się na dwukilometrowy spacer bądź skorzystać z usług taksówkarzy.

W regionie szczególnie warto zwiedzić

Muzeum w Łęczycy, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona archikolegiacie i grodzisku.

Jeżeli chodzi o bazę gastronomiczną. Bez względu na to, czy zatrzymacie się tu na chwilę, czy na dłużej - będziecie oczekiwani i serdecznie przyjmowani.W gust smakoszy z pewnością trafią:

  • "Oberża na progu Tumu", serwująca kuchnię staropolską, znajdująca się w pobliskiej miejscowości Kwiatkówek.
  • Inne lokale gastronomiczne znajdują się w Łęczycy.

Poszukujący noclegu mogą zatrzymać się: Noclegi przy Kolegiacie - tel: 601 419 913;

w hotelach wzdłuż drogi krajowej nr 1, na terenie Łęczycy, w Sierpowie (na południe od Łęczycy) oraz w Topoli Królewskiej (na północ od Łęczycy). 

Tum należy administracyjnie do Gminy Góra Św. Małgorzaty. 

* czas zwiedzania ok. 25 min, 30 m od Kościoła jest WC do dyspozycji  turystów.


powrót

Cytat z Biblii na dzisiaj

W każdym czasie znajdź czas na chwilę dla Siebie, chwile radości, pasji i miłości. Styczeń to miesiąc w którym warto zacząć od daru błogosławieństwa. Nie rób mnóstwa postanowień, aby pod koniec roku nie czuć się jak nieudacznik. Przyjmuj i ofiaruj błogosławieństwo jako dar, przychylność, dobrodziejstwo.  "Pan cię strzeże, Pan twoim cieniem przy twym boku prawym". Ps. 121.5

Dojazd do parafii

Zmotoryzowani dotrą do Tumu drogą krajową nr 1. W Łęczycy należy skręcić w drogę wojewódzką nr 703 (na Piątek- Łowicz), następnie w miejscowości Kwiatkówek - na południe. Tum jest dostępny również dla osób korzystających z komunikacji publicznej: należy dojechać pociągiem lub autobusem do Łęczycy, dalej można wybrać się na dwukilometrowy spacer bądź skorzystać z usług taksówkarzy.