Kancelaria


Kancelaria parafialna służy pomocą przy załatwianiu formalności związanych z chrztami, ślubami, pogrzebami itp.

KANCELARIA CZYNNA: 

W czasie wakacji kancelaria czynna od poniedziałku do piątku 8.00-8.30.

W pilnych sprawach proszę o bezpośredni kontakt z księdzem kom. 793 760 107

 

Przy załatwianiu formalności kancelaryjnych wymagane są następujące dokumenty:

SAKRAMENT CHRZTU

Rodzice dziecka - akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego.

Rodzice chrzestni - jeśli są z naszej parafii: aktualne świadectwo z religii (dot. młodzieży uczącej się) lub indeks z katechezy pozaszkolnej (dot. studentów i młodzieży pracującej); Jeśli są spoza naszej parafii: zaświadczenie od Ks. Proboszcza własnej parafii.

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

Narzeczeni przynoszą:

dowody osobistemetryki chrztu (jeśli chrzest był w innej parafii; metryka nie może być wydana wcześniej niż na 6 miesięcy przed planowanym ślubem); świadectwo bierzmowania; zaświadczenie o uczestnictwie i ukończeniu kursu przedmałżeńskiego i spotkań w poradni rodzinnej (można donieść w późniejszym terminie po spisaniu protokoły przedślubnego); licencję do pobłogosławienia małżeństwa (jeżeli narzeczeni pochodzą z innej parafii); dokumenty konkordatowe z Urzędu Stanu Cywilnego.

Protokół rozmów kanonicznych winien być sporządzony na 3 miesiące przed planowanym ślubem. (jeżeli narzeczeni pochodzą z innej parafii zezwolenie na przeprowadzenie rozmów kanonicznych).

Dostarczenie dokumentów poza godzinami kancelarii należy wcześniej uzgodnić telefonicznie z księdzem proboszczem. 

POGRZEB

karta zgonu podpisana przez lekarza, akt zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego, pozwolenie od Ks. Proboszcza własnej parafii (jeśli osoba zmarła była z innej parafii).

 

W czasie wakacji kancelaria czynna od poniedziałku do piątku 8.00-8.30.

W pilnych sprawach proszę o bezpośredni kontakt z księdzem kom. 793 760 107

od poniedziałku do soboty w godz. 8:00 - 8:30 oraz w poniedziałek i środę w godz. 18.30 - 19.30. 

W niedzielę i uroczystości kościelne kancelaria nieczynna. Do chorych i w sprawach pogrzebu kontaktować się z ks. Proboszczem bezpośrednio. Kontakt kom. 793 760 107


powrót

Cytat z Biblii na dzisiaj

W każdym czasie znajdź czas na chwilę dla Siebie, chwile radości, pasji i miłości. Styczeń to miesiąc w którym warto zacząć od daru błogosławieństwa. Nie rób mnóstwa postanowień, aby pod koniec roku nie czuć się jak nieudacznik. Przyjmuj i ofiaruj błogosławieństwo jako dar, przychylność, dobrodziejstwo.  "Pan cię strzeże, Pan twoim cieniem przy twym boku prawym". Ps. 121.5

Dojazd do parafii

Zmotoryzowani dotrą do Tumu drogą krajową nr 1. W Łęczycy należy skręcić w drogę wojewódzką nr 703 (na Piątek- Łowicz), następnie w miejscowości Kwiatkówek - na południe. Tum jest dostępny również dla osób korzystających z komunikacji publicznej: należy dojechać pociągiem lub autobusem do Łęczycy, dalej można wybrać się na dwukilometrowy spacer bądź skorzystać z usług taksówkarzy.