LEKTORZY W TYLICZU


ferie, tum, tylicz

W czasie zimowych ferii 22-27 stycznia 2017 r., trzynastoosobowa grupa młodzieży z parafii tumskiej wraz z ks. proboszczem Piotrem Nowakiem udała się na pięciodniowe zimowisko w góry – do Tylicza k/ Krynicy Zdrój. Dzięki sprzyjającej zimowej aurze, można było faktycznie poczuć zimowe szaleństwo. I to wcale nie tylko na nartach, gdzie po kilku upadkach i siniakach już wszyscy „śmigali” na stokach oraz wypadu na termalne źródła. Za każdy szczęśliwy dzień, dziękowali wspólnie Bogu poprzez Eucharystię. 
Zdj.:A.Lukashuk


powrót

Cytat z Biblii na dzisiaj

W każdym czasie znajdź czas na chwilę dla Siebie, chwile radości, pasji i miłości. Styczeń to miesiąc w którym warto zacząć od daru błogosławieństwa. Nie rób mnóstwa postanowień, aby pod koniec roku nie czuć się jak nieudacznik. Przyjmuj i ofiaruj błogosławieństwo jako dar, przychylność, dobrodziejstwo.  "Pan cię strzeże, Pan twoim cieniem przy twym boku prawym". Ps. 121.5

Dojazd do parafii

Zmotoryzowani dotrą do Tumu drogą krajową nr 1. W Łęczycy należy skręcić w drogę wojewódzką nr 703 (na Piątek- Łowicz), następnie w miejscowości Kwiatkówek - na południe. Tum jest dostępny również dla osób korzystających z komunikacji publicznej: należy dojechać pociągiem lub autobusem do Łęczycy, dalej można wybrać się na dwukilometrowy spacer bądź skorzystać z usług taksówkarzy.