NAGRODA CZŁOWIEKA ROKU - WRĘCZONA


tum, łęczyca

Dziś, 29 marca 2017 r. w starostwie Powiatowym w Łęczycy przedstawiciele redakcji "Dziennika Łódzkiego" wręczyli nagrody w plebiscycie Człowiek Roku 2016 Powiatu Łęczyckiego. Triumfatorem tegorocznej edycji plebiscytu został proboszcz parafii NMP i św. Aleksego w Tumie, ks, Piotr Nowak. Oddano na niego aż 6843 głosy. Ks. Nowak parafię objął dwa lata temu, ale w tak krótkim czasie dał się poznać jako niestrudzony animator lokalnej społeczności, który pokazuje, że nawet w niewielkiej miejscowości można bardzo wiele zdziałać. Wystarczy chęć i zaangażowanie. - Dziękuję za głosy. To głos dla Parafian. To co czynimy, czynimy dla kolejnych pokoleń - powiedział ks. Piotr. Laureatami byli: przedsiębiorca z Łęczycy Wiktor Napióra - drugie miejsce oraz Andrzej Zielonka, dyrektor ZPEWiR w Stemplewie zajął trzecie miejsce.
Zdj. J. Jankowski

 


powrót

Cytat z Biblii na dzisiaj

W każdym czasie znajdź czas na chwilę dla Siebie, chwile radości, pasji i miłości. Styczeń to miesiąc w którym warto zacząć od daru błogosławieństwa. Nie rób mnóstwa postanowień, aby pod koniec roku nie czuć się jak nieudacznik. Przyjmuj i ofiaruj błogosławieństwo jako dar, przychylność, dobrodziejstwo.  "Pan cię strzeże, Pan twoim cieniem przy twym boku prawym". Ps. 121.5

Dojazd do parafii

Zmotoryzowani dotrą do Tumu drogą krajową nr 1. W Łęczycy należy skręcić w drogę wojewódzką nr 703 (na Piątek- Łowicz), następnie w miejscowości Kwiatkówek - na południe. Tum jest dostępny również dla osób korzystających z komunikacji publicznej: należy dojechać pociągiem lub autobusem do Łęczycy, dalej można wybrać się na dwukilometrowy spacer bądź skorzystać z usług taksówkarzy.