OBCHODY MILENIJNE ROKU 1967 W TUMIE


Tum, Wojtyła, Wyszyński, Milenium

Wydarzenie to zgromadziło ok. 7 tys. wiernych. Służba Bezpieczeństwa planowała m.in. nie dopuścić do „wrogich” wystąpień uczestników zgromadzenia, a także dokumentować wystąpienia duchownych i osób świeckich uczestniczących w uroczystościach. Pomimo wielu przeszkód ze strony władz, braku przychylności urzędników, szalejącej propagandy antykościelnej, zastraszania wiernych, łódzkie uroczystości milenijne stały się wielką manifestacją wiary, miłości do Chrystusa, przywiązania do Kościoła Katolickiego i Ojczyzny, która w osobie Mieszka I przyjęła chrzest, stając się własnością Boga. Po 50 latach od tego wydarzenia będziemy dziękować Bogu za ten czas. Mszy św. w dniu 25.06.2017 r. będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, a homilię wygłosi Prymas senior Abp Henryk Muszyński. Uroczystość rozpocznie się o godz. 12.00 w archikolegiacie. Oprawę muzyczną przygotuje chór SOLI DEO z parafii pw. Św. Andrzeja Ap w Łęczycy, oraz Orkiestry dęte z Tumu, Góry św. Małgorzaty i Łęczycy. To również kolejne piękne wydarzenie wpisujące się w 25. rocznicę powstania Diecezji łowickiej. W obchody włączyły się okoliczne samorządy gminne, m. Łęczyca oraz starostwo powiatu Łęczyckiego.


powrót

Cytat z Biblii na dzisiaj

W każdym czasie znajdź czas na chwilę dla Siebie, chwile radości, pasji i miłości. Styczeń to miesiąc w którym warto zacząć od daru błogosławieństwa. Nie rób mnóstwa postanowień, aby pod koniec roku nie czuć się jak nieudacznik. Przyjmuj i ofiaruj błogosławieństwo jako dar, przychylność, dobrodziejstwo.  "Pan cię strzeże, Pan twoim cieniem przy twym boku prawym". Ps. 121.5

Dojazd do parafii

Zmotoryzowani dotrą do Tumu drogą krajową nr 1. W Łęczycy należy skręcić w drogę wojewódzką nr 703 (na Piątek- Łowicz), następnie w miejscowości Kwiatkówek - na południe. Tum jest dostępny również dla osób korzystających z komunikacji publicznej: należy dojechać pociągiem lub autobusem do Łęczycy, dalej można wybrać się na dwukilometrowy spacer bądź skorzystać z usług taksówkarzy.