PALMY NIEDZIELNE


Niedziela Palmowa, Tum

Podczas wszystkich Mszy św. w Niedzielę Palmową, 9 kwietnia 2017 r. były święcone palmy przyniesione przez wiernych do kościoła. Główne uroczystości odbyły się podczas Mszy Świętej o godzinie 10.00. Przed rozpoczęciem uroczystości wszystkie dzieci z palmami w ręku ustawiły się przed wejściem do kościoła. Po poświęceniu palm Ksiądz Proboszcz odczytał fragment o wjeździe Jezusa do Jerozolimy, po czym wszyscy uroczyście weszli do kościoła machając palmami i naśladując tych, którzy dwa tysiące lat temu witali Pana Jezusa w Jerozolimie. Naz zakończenie Mszy ogłoszono zwycięzców największej palmy. Miała 240 cm, a wykonał ją Paweł Jaros z Witaszewic.Gratulujemy.


powrót

Cytat z Biblii na dzisiaj

W każdym czasie znajdź czas na chwilę dla Siebie, chwile radości, pasji i miłości. Styczeń to miesiąc w którym warto zacząć od daru błogosławieństwa. Nie rób mnóstwa postanowień, aby pod koniec roku nie czuć się jak nieudacznik. Przyjmuj i ofiaruj błogosławieństwo jako dar, przychylność, dobrodziejstwo.  "Pan cię strzeże, Pan twoim cieniem przy twym boku prawym". Ps. 121.5

Dojazd do parafii

Zmotoryzowani dotrą do Tumu drogą krajową nr 1. W Łęczycy należy skręcić w drogę wojewódzką nr 703 (na Piątek- Łowicz), następnie w miejscowości Kwiatkówek - na południe. Tum jest dostępny również dla osób korzystających z komunikacji publicznej: należy dojechać pociągiem lub autobusem do Łęczycy, dalej można wybrać się na dwukilometrowy spacer bądź skorzystać z usług taksówkarzy.