POŚWIĘCENIE ORNATU JUBILEUSZOWEGO


ornat jubileuszowy

W niedzielę 3 lipca 2016 roku w czasie Mszy św. o godzinie 8.00 ks. proboszcz Piotr Nowak dokonał poświęcenia nowych szat liturgicznych: ornatu, który będzie zakładany przez kapłana w czasie parafialnych uroczystości. Do świątyni dar sołectwa mieszkańców Marynek wniósł sołtys p. Miłosz Bąkowicz wraz z p. J. Kusztelak. Jest to kopia ornatu, w którym 11 czerwca 1967 r. Mszę św. sprawował abp krakowski- Karol Wojtyła, w czasie zakończenia Milenium Chrztu Polski. Ornat ręcznie robiony przez s. Bernardynki z Łowicza. Awers- litera PX - to monogram składający się z dwóch greckich liter X i P. To litery Ch i R, czyli dwie pierwsze litery tytułu Jezusa - Chrystus (Mesjasz, Pomazaniec). Rewers- symbol Ducha św., rok: 966 i 2016, oraz kontury świątyni. Szaty wzbogacą zbiór ornatów w kościele i przyczynią się do uświetnienia ceremonii liturgicznych.


powrót

Cytat z Biblii na dzisiaj

W każdym czasie znajdź czas na chwilę dla Siebie, chwile radości, pasji i miłości. Styczeń to miesiąc w którym warto zacząć od daru błogosławieństwa. Nie rób mnóstwa postanowień, aby pod koniec roku nie czuć się jak nieudacznik. Przyjmuj i ofiaruj błogosławieństwo jako dar, przychylność, dobrodziejstwo.  "Pan cię strzeże, Pan twoim cieniem przy twym boku prawym". Ps. 121.5

Dojazd do parafii

Zmotoryzowani dotrą do Tumu drogą krajową nr 1. W Łęczycy należy skręcić w drogę wojewódzką nr 703 (na Piątek- Łowicz), następnie w miejscowości Kwiatkówek - na południe. Tum jest dostępny również dla osób korzystających z komunikacji publicznej: należy dojechać pociągiem lub autobusem do Łęczycy, dalej można wybrać się na dwukilometrowy spacer bądź skorzystać z usług taksówkarzy.