PROMOCJA KSIĄŻKI: "TUMJEST"


tum książka promocja

Na tle XII w. malowidła- Chrystusa Pantokratora w Archikolegiacie tumskiej, 18 listopada 2018 r. odbyła promocja książki ks. Piotra Nowaka - "TumJest". W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście, kapłani, przedstawiciele władz samorządowych oraz przybyli parafianie. Autora powitała Justyna Sobczak- dziennikarka. Odczytany został list p. Prof. dr hab Jana Szymczaka. Obecni byli: Mirosława Żydek- autorka rycin do książki, ks. dr Stanisław Banach - dziekan kapituły łęczyckiej, dziekan dekanatu Głowno, Andrzej Borucki- kustosz muzealnictwa. - To osobista narracja miłośnika prastarej świątyni, opowiadającego nam o przeszłości archikolegiaty w Tumie, tak jak zakochany młodzieniec opowiada o wybrance swego serca- powiedział na spotkaniu Andrzej Borucki. Wystąpił także autor, który ukazał że książka jest próbą przedstawienia wizerunku świątyni tumskiej na przestrzeni wieków. Promocję książki "TumJest" należy uznać za ważne wydarzenie kulturalne w życiu parafian tumskich. Publikacja może liczyć na wielu czytelników.


powrót

Cytat z Biblii na dzisiaj

W każdym czasie znajdź czas na chwilę dla Siebie, chwile radości, pasji i miłości. Styczeń to miesiąc w którym warto zacząć od daru błogosławieństwa. Nie rób mnóstwa postanowień, aby pod koniec roku nie czuć się jak nieudacznik. Przyjmuj i ofiaruj błogosławieństwo jako dar, przychylność, dobrodziejstwo.  "Pan cię strzeże, Pan twoim cieniem przy twym boku prawym". Ps. 121.5

Dojazd do parafii

Zmotoryzowani dotrą do Tumu drogą krajową nr 1. W Łęczycy należy skręcić w drogę wojewódzką nr 703 (na Piątek- Łowicz), następnie w miejscowości Kwiatkówek - na południe. Tum jest dostępny również dla osób korzystających z komunikacji publicznej: należy dojechać pociągiem lub autobusem do Łęczycy, dalej można wybrać się na dwukilometrowy spacer bądź skorzystać z usług taksówkarzy.