TUM MUZYCZNY


koncert

13 sierpnia 2017 r. w archikolegiacie w Tumie w ramach 18. Festiwalu Kolory Polski wystąpił zespół Altberg Ensemble. Urok czasu i miejsca, intrygujący repertuar, brzmienie pozwalające usłyszeć każdy instrument, zgranie muzyków, a przede wszystkim ogromna radość grania - wszystko to sprawiło, że publiczność nie mogła powstrzymać się od gromkich braw nawet w pomiędzy częściami poszczególnych kompozycji. W czasie koncertu muzycy opowiadali o utworach i instrumentach. Repertuar Altberg Ensemble jest oparty na muzyce XVIII wieku. Jakub Kościukiewicz, wiolonczelista i pedagog zaprosił do współpracy absolwentów i pedagogów łódzkiej uczelni. Same muzyczne doznanie dla piękna miejsca i piękna czasu w sobie bardzo ciekawe.


powrót

Cytat z Biblii na dzisiaj

W każdym czasie znajdź czas na chwilę dla Siebie, chwile radości, pasji i miłości. Styczeń to miesiąc w którym warto zacząć od daru błogosławieństwa. Nie rób mnóstwa postanowień, aby pod koniec roku nie czuć się jak nieudacznik. Przyjmuj i ofiaruj błogosławieństwo jako dar, przychylność, dobrodziejstwo.  "Pan cię strzeże, Pan twoim cieniem przy twym boku prawym". Ps. 121.5

Dojazd do parafii

Zmotoryzowani dotrą do Tumu drogą krajową nr 1. W Łęczycy należy skręcić w drogę wojewódzką nr 703 (na Piątek- Łowicz), następnie w miejscowości Kwiatkówek - na południe. Tum jest dostępny również dla osób korzystających z komunikacji publicznej: należy dojechać pociągiem lub autobusem do Łęczycy, dalej można wybrać się na dwukilometrowy spacer bądź skorzystać z usług taksówkarzy.