Twarze Jana Pawła II - wystawa z okazji 100. urodzin Karola Wojtyły.


Twarze Jana Pawła II - wystawa z okazji 100. urodzin Karola Wojtyły.

W archikolegiacie w Tumie zakończył się rok jubileuszowy Jana Pawła II, mimo trudności jakie przyniósł obecny czas. Z okazji 100. urodzin Karola Wojtyły zgromadzeni w kościele, 18 października 2020 r., mogli zobaczyć wystawę oblicza papieża zatytułowaną „Twarze Jana Pawła II”. Autorem eksponowanych prac jest polski grafik Jerzy Duracz. -Wystawa „będzie służyć naszej głębokiej osobistej refleksji nad postacią i ponadczasowym, duchowym testamentem papieża Polaka”- mówił proboszcz Piotr Nowak.

Wystawa obrazuje pontyfikat Jana Pawła II w 11 zdjęciach z okresu od 1978 r. do 2004 r., przedstawiających papieża jako niestrudzonego głosiciela pokoju podczas różnych spotkań. Wykorzystując cytaty z jego niezliczonych wystąpień, przesłań i homilii, wystawa ma na celu ukazanie wielkości Papieża Polaka, który był niewątpliwie jedną z najważniejszych osobistości minionego stulecia. 

Otwarcie wystawy uświetnił koncert muzyki organowej w wykonaniu Przemysława Grabarczyka. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa łódzkiego – Grzegorz Schreiber. Partnerem wystawy jest Województwo Łódzkie.

Wystawę można oglądać do 22 października 2020, a na jej zakończenie, w dniu liturgicznego święta Jana Pawła II, planowana jest uroczysta Msza św.

img


powrót

Cytat z Biblii na dzisiaj

W każdym czasie znajdź czas na chwilę dla Siebie, chwile radości, pasji i miłości. Styczeń to miesiąc w którym warto zacząć od daru błogosławieństwa. Nie rób mnóstwa postanowień, aby pod koniec roku nie czuć się jak nieudacznik. Przyjmuj i ofiaruj błogosławieństwo jako dar, przychylność, dobrodziejstwo.  "Pan cię strzeże, Pan twoim cieniem przy twym boku prawym". Ps. 121.5

Dojazd do parafii

Zmotoryzowani dotrą do Tumu drogą krajową nr 1. W Łęczycy należy skręcić w drogę wojewódzką nr 703 (na Piątek- Łowicz), następnie w miejscowości Kwiatkówek - na południe. Tum jest dostępny również dla osób korzystających z komunikacji publicznej: należy dojechać pociągiem lub autobusem do Łęczycy, dalej można wybrać się na dwukilometrowy spacer bądź skorzystać z usług taksówkarzy.