W TUMIE ODBYŁY SIĘ DOŻYNKI


dożynki

Wspólnie z rolnikami z parafii tumskiej dziękowano, 20 sierpnia 2017 r. Panu Bogu za dar obfitych tegorocznych plonów. Msza św. w tej intencji była sprawowana o godz. 12.00 i przewodniczył jej i słowo wygłosił ks.prał. Tadeusz Szczękulski, rezydent parafii w Lesznie. W imieniu rolników podziękowanie wypowiedział Starosta dożynek - Paweł Olczak z Mętlewa i Starościna - Lidia Kubas z Witaszewic Dolnych. Starostowie dożynek nie mają wątpliwości, że dziękować za plony trzeba. - Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu – mówią – za to, co udało się z pól zebrać i że nie było klęski z pogodą. Na początku poświęcono wieńce dożynkowe i rozpoczął się korowód wokół świątyni. Wnieśli oni bochen chleba oraz miód a za nimi wprowadzono wspaniałe wieńce przedstawiające różne kompozycje. Także inne wioski z naszej parafii przygotowały wieńce.Obecny był Wójt Gminy Góra św. Małgorzaty p. Włodzimierz Frankowski. Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra dęta z Tumu. Na koniec Mszy świętej wszyscy otrzymali kromkę chleba z miodem.


powrót

Cytat z Biblii na dzisiaj

W każdym czasie znajdź czas na chwilę dla Siebie, chwile radości, pasji i miłości. Styczeń to miesiąc w którym warto zacząć od daru błogosławieństwa. Nie rób mnóstwa postanowień, aby pod koniec roku nie czuć się jak nieudacznik. Przyjmuj i ofiaruj błogosławieństwo jako dar, przychylność, dobrodziejstwo.  "Pan cię strzeże, Pan twoim cieniem przy twym boku prawym". Ps. 121.5

Dojazd do parafii

Zmotoryzowani dotrą do Tumu drogą krajową nr 1. W Łęczycy należy skręcić w drogę wojewódzką nr 703 (na Piątek- Łowicz), następnie w miejscowości Kwiatkówek - na południe. Tum jest dostępny również dla osób korzystających z komunikacji publicznej: należy dojechać pociągiem lub autobusem do Łęczycy, dalej można wybrać się na dwukilometrowy spacer bądź skorzystać z usług taksówkarzy.