WIELKIE UWIELBIENIE BOGA W TUMIE


Beata Bednarz- artystka śpiewała w Tumie

"Żyję nadzieją, że zmierzam do Boga"- mówi Beata Bednarz. W niedzielę, 24 lipca 2016 r. w ramach XVII edycji Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej odbył się koncert Beaty Bednarz. Artystka ma na swoim koncie kilkanaście płyt solowych, ale także współpracę z wieloma znanymi wykonawcami, m.in. z Krystyną Prońko czy Mietkiem Szcześniakiem. Zaśpiewała swoje utwory a wszystko opatrzone tytułem: Anioły są wśród nas. Podczas koncertu artystka dzieliła się swoją relacją z Bogiem, ale i też trudnymi doświadczeniami w życiu. Pani Beacie towarzyszył chór gospel z Torunia pod Anity Kurek. Archikolegiata była wypełniona po brzegi zaproszonymi gośćmi i widzami. "To godne miejsce, by dziękować Bogu za okazane dobro" - powiedział ks. Piotr Nowak, proboszcz witając zebranych. "To Bóg na którym buduję swoje życie" - powiedziała nam po koncercie Beata Badnarz.


powrót

Cytat z Biblii na dzisiaj

W każdym czasie znajdź czas na chwilę dla Siebie, chwile radości, pasji i miłości. Styczeń to miesiąc w którym warto zacząć od daru błogosławieństwa. Nie rób mnóstwa postanowień, aby pod koniec roku nie czuć się jak nieudacznik. Przyjmuj i ofiaruj błogosławieństwo jako dar, przychylność, dobrodziejstwo.  "Pan cię strzeże, Pan twoim cieniem przy twym boku prawym". Ps. 121.5

Dojazd do parafii

Zmotoryzowani dotrą do Tumu drogą krajową nr 1. W Łęczycy należy skręcić w drogę wojewódzką nr 703 (na Piątek- Łowicz), następnie w miejscowości Kwiatkówek - na południe. Tum jest dostępny również dla osób korzystających z komunikacji publicznej: należy dojechać pociągiem lub autobusem do Łęczycy, dalej można wybrać się na dwukilometrowy spacer bądź skorzystać z usług taksówkarzy.