WIELKOPOSTNE DNI SKUPIENIA


tum, rekolekcje

W przygotowaniu do świąt Wielkiej Nocy pomagał o. Dawid Kołodziejczyk OP z Domu Kurialnego Dominikanów w Warszawie. Od piątku do niedzieli (24-25.03) wierni parafii pw. NMP Królowej i św. Aleksego w Tumie przez drogę krzyżowa, sakrament pokuty i pojednania wsłuchiwali się w rozważania ojca. Dotyczyły miłości drugiego człowieka, miłości wspólnoty Kościoła oraz miłości Boga na przykładzie życia św. Pawła.

Zdj. ks. P. Nowak


powrót

Cytat z Biblii na dzisiaj

W każdym czasie znajdź czas na chwilę dla Siebie, chwile radości, pasji i miłości. Styczeń to miesiąc w którym warto zacząć od daru błogosławieństwa. Nie rób mnóstwa postanowień, aby pod koniec roku nie czuć się jak nieudacznik. Przyjmuj i ofiaruj błogosławieństwo jako dar, przychylność, dobrodziejstwo.  "Pan cię strzeże, Pan twoim cieniem przy twym boku prawym". Ps. 121.5

Dojazd do parafii

Zmotoryzowani dotrą do Tumu drogą krajową nr 1. W Łęczycy należy skręcić w drogę wojewódzką nr 703 (na Piątek- Łowicz), następnie w miejscowości Kwiatkówek - na południe. Tum jest dostępny również dla osób korzystających z komunikacji publicznej: należy dojechać pociągiem lub autobusem do Łęczycy, dalej można wybrać się na dwukilometrowy spacer bądź skorzystać z usług taksówkarzy.