WIZYTA AMBASADORA WENEZUELI


wenezuela, tum, ambasador

Archikolegiata to perła. Jestem tu trzeci raz - jest po prostu fantastyczna – nie ukrywał zachwytu ambasador. W niedzielę, 26 marca 2017 r. do Tumu przybył Ambasador Wenezueali: p. Luis Gómez Urdaneta wraz z małżonką i towarzyszącymi osobami: Dimas Alvarenga Guerra - pierwszy Sekretarz oraz Lucibel Contreras Ochoa - pierwsza Sekretarz ambasady. Celem wizyty była wspólna modlitwa za zmarłego 4. lata temu prezydenta Wenezueli p. H. Caveza. Drugie czytanie przeczytał pierwszy Sekretarz ambasady p. D. Guerra. Wspólnie modlono się aby kraje na całym świecie roztropnie podejmowały działania na rzecz dobra, pokoju i zawsze przyczyniały się do eliminowania agresji, konfliktów, terroru i prześladowań. Po Mszy św. ks. Proboszcz oprowadził i opowiedział gościom o tym wyjątkowym miejscu.
Zdj. J. Jeziorski


powrót

Cytat z Biblii na dzisiaj

W każdym czasie znajdź czas na chwilę dla Siebie, chwile radości, pasji i miłości. Styczeń to miesiąc w którym warto zacząć od daru błogosławieństwa. Nie rób mnóstwa postanowień, aby pod koniec roku nie czuć się jak nieudacznik. Przyjmuj i ofiaruj błogosławieństwo jako dar, przychylność, dobrodziejstwo.  "Pan cię strzeże, Pan twoim cieniem przy twym boku prawym". Ps. 121.5

Dojazd do parafii

Zmotoryzowani dotrą do Tumu drogą krajową nr 1. W Łęczycy należy skręcić w drogę wojewódzką nr 703 (na Piątek- Łowicz), następnie w miejscowości Kwiatkówek - na południe. Tum jest dostępny również dla osób korzystających z komunikacji publicznej: należy dojechać pociągiem lub autobusem do Łęczycy, dalej można wybrać się na dwukilometrowy spacer bądź skorzystać z usług taksówkarzy.