WŁOSI W TUMIE - MSZA ŚWIĘTA PO ŁACINIE


Pielgrzymi z Indii

Padre Celeste, rendici testimoni della Tua misericordia. Pielgrzymi z Włoch spędzili w diecezji łowickiej tydzień poprzedzający główne celebracje ŚDM. Piątek, 22 lipca w regionie łęczyckim był dniem turystycznym. Modlitwa do Boga pokonuje wszelkie granice, nawet te kulturowe, językowe i narodowościowe – o tym przekonali się Włosi goszczący na pielgrzymim szlaku w Tumie. Została sprawowana Msza św. w jęz. łacińskim. Po wspólnej modlitwie ucałowali relikwie św. Aleksego. O historii miejsca powiedział ks. Piotr Nowak - proboszcz. Obecni byli wolontariusze ŚDM- rejon łęczycki, którzy animowali muzycznie i czuwali nad całością spotkania!

Do świątyni przybyła 30 osobową grupę z Indii. Była to grupa osób ze wspólnoty neokatechumenalnej. Wspólnie obecni mieli zaszczyt zaśpiewać „Alleluja” i odmówić modlitwę "Ojcze nasz". Obecna była grupa 100 pielgrzymów z Hiszpanii. Modlili się wysłuchali historii miejsca.

Ostatnią grupą, która była w Tumie to grupa 20 Amerykanów. Tu ucałowali relikwie św. Aleksego. Przybyli ze stanu Kentucky i byli goszczeni przez parafię w Sokolnikach-Lesie w pobliżu Łodzi. Każdy pielgrzym otrzymał folder o archikolegiacie w jęz. angielskim i jęz. włoskim. 


powrót

Cytat z Biblii na dzisiaj

W każdym czasie znajdź czas na chwilę dla Siebie, chwile radości, pasji i miłości. Styczeń to miesiąc w którym warto zacząć od daru błogosławieństwa. Nie rób mnóstwa postanowień, aby pod koniec roku nie czuć się jak nieudacznik. Przyjmuj i ofiaruj błogosławieństwo jako dar, przychylność, dobrodziejstwo.  "Pan cię strzeże, Pan twoim cieniem przy twym boku prawym". Ps. 121.5

Dojazd do parafii

Zmotoryzowani dotrą do Tumu drogą krajową nr 1. W Łęczycy należy skręcić w drogę wojewódzką nr 703 (na Piątek- Łowicz), następnie w miejscowości Kwiatkówek - na południe. Tum jest dostępny również dla osób korzystających z komunikacji publicznej: należy dojechać pociągiem lub autobusem do Łęczycy, dalej można wybrać się na dwukilometrowy spacer bądź skorzystać z usług taksówkarzy.